Merkezi Sistem Soğutma Cihazları Seçimi - Akay Soğutma

1 Aralık 20220
akay-blog.jpg

Merkezi Sistem Soğutma Cihazları Seçimi

Merkezi sistem soğutma cihazları seçimi üretimin aksamadan devam etmesine, enerji tasarrufu sağlanmasına, onarım ve yenileme maliyetinin oluşmamasına katkı sunarak hem kısa hem de uzun dönemde kar marjını artırmaktadır. Aksi halde seçimi yapılan soğutma cihazlarında üretimde dar boğazlar oluşur ve alına verim seviyesi minimum seviyeye düşmektedir.

Merkezi Sistem Soğutma Cihazlarında Olması Gerekenler

Merkezi sistem soğutma cihazları seçimi detaylı bir şekilde titizce yapılacak araştıralar ile yapılmaktadır. Kullanılacak alanın en iyi şekilde değerlendirilmesi, üretim sürekliliğinin sağlanması için soğutma cihazı seçiminde dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Yarı hermatik, vidalı veya scroll kompresörün olması gerekmektedir.
  • Hızlı ve kolay şekilde montaj edilip hemen kullanıma uygun olması için, otomatik kontrol mekanizması ve panelin hazır olarak bulunması gerekir.
  • Şasesi çelik galvaniz olmalı, ayrıca elektro statik boya ile koruma altına alınmış olmalıdır.
  • Hava ya da su soğutmalı kondenser biçiminde bulunmalıdır.

Merkezi sistem soğutma cihazları seçimi bu kriterler dikkate alınarak yapılmalıdır. Merkezi sistem soğutma cihazları farklı bir alanda kurulup çeşitli bağlantılar ile uzak yerleri soğuttuğundan dolayı fazla yer kaplamamaktadır. Soğutma cihazlarının garantisini sunan firmamız, uzak mesafelerin kolay ve sorunsuz şekilde kontrol edilmesi adına profesyonel çalışan güvencesini sunmaktadır. bizleri ziyaret ederek istediğiniz özellikteki soğutma cihazının seçimini yaparak, mümkün olan en kısa süre içerisinde montajını sağlayabilir, hemen kullanıma başlayabilirsiniz.

 

 

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *