Soğuk Hava Deposunda Dikkat Edilmesi Gerekenler - Akay Soğutma

12 Ocak 20230
akay-blog.jpg

Soğuk Hava Deposunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Soğuk hava deposunda dikkat edilmesi gerekenler deponun kullanımında elde edilecek verimi artırmakta olup aynı zamanda uzun dönem maliyetlerin minimum olmasını sağlamaktadır. Soğuk hava deposunun amaca hizmet etmesini sağlamak için detaylı bir araştırma yapılması, belli kriterlerin karşılanması, fayda maliyet analizinin yapılması gerekmektedir. Böylece doğru bir seçimin yapılması sağlanmaktadır.

Soğuk Hava Deposu Kriterleri

Soğuk hava deposunda dikkat edilmesi gerekenler belli başlı kriterlerin karşılaştırılması ile yapılmaktadır. Hem kısa hem de uzun dönemde gerek maliyetlerin düşük tutulması gerek ise kar marjının yüksek seviyelere çıkarılması konusunda dikkat edilmesi gereken önemli kriterler şunları kapsamaktadır;

  • Depolanacak olan ürün çeşitliliğine göre soğuk hava deposunun tipinin belirlenmesi,
  • Depoya günlük ürün giriş miktarı,
  • Muhafaza edilecek ürünler için gereken sıcaklık ve nemi sağlayacak cihazların belirlenmesi
  • Soğuk hava deposunun ölçüleri (metre kare olarak alan ve yükseklik boyutu) belirlenmesi,
  • Depo içerisinde farklılıkları ayrıştıracak olan oda sayılarının belirlenmesi,
  • Depo içerisinde kullanılacak olan rafların, PVC perdelerinin, rafların vb. aksesuarlarının belirlenmesi,
  • Hava deposu için gerekli olan tüm malzemelerin ulusal ve uluslar arası kalite standartlarına uygunluğunun araştırılması,
  • Depo yapımı için alanında uzman personellerin çalışmasıdır.

Bu kriterler Soğuk hava deposunda dikkat edilmesi gerekenler kapsamında amaca tam olarak hizmet eden deponun seçilmesini sağlamaktadır. Kriterlerin eksik ya da hatalı olarak uygulanması sonucunda verimin azalması başta olmak üzere ürünlerin muhafazasının sağlanamaması gibi bir çok sorun ortaya çıkmaktadır.

Soğuk Hava Deposunda Doğru Seçim

Soğuk hava deposunda dikkat edilmesi gerekenler ile ilgili olarak tüm sorunları ortadan kaldırmak ve beklentileri tam karşılamak için firmamız alanında uzman teknik destek ekibi ile hizmet vermektedir. Bu bağlamda istenilen gün ve saatte destek ekibi yardımı ile sorulara kısa süre içerisinde cevap alınmakta, sektör amacına uygun depo seçimi yapılabilir.

Soğuk hava deposunda dikkat edilmesi gerekenler konusunda her zaman doğru ve eksiksiz bilgileri sunan firmamız, garantili hizmet anlayışı ile dayanıklı depolardan uzun süre aynı faydayı almanızı sağlamakta, maliyetlerinizin minimum seviyede kalmasına katkı sağlayarak karınızın artmasına yardım etmektedir.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *