Soğuk Depolama da Dikkat Edilecek Noktalar Nelerdir - Akay Soğutma

1 Mart 20220
Soğuk Depolama da Dikkat Edilecek Noktalar Nelerdir

 

Soğuk Depolama da Dikkat Edilecek Noktalar Nelerdir

Soğuk depolama da dikkat edilecek noktalar nelerdir? Öncelikle soğuk hava cihazlarının kullanımının çok iyi bir şekilde bilinmesi gerekir. Soğuk hava depolarında muhafaza edilecek ürünün saklanma koşullarına uygun derece ayarlaması çok iyi yapılmalıdır. Soğuk hava depoları gıda ürünlerinin metabolizmasının korunmasını sağlar. Bu sayede saklanacak ürünler tazeliğini korur. Soğuk oda kurulumu ve kullanımı sırasında uyulması gerekenler kullanıcılar tarafından iyi bilinmezse ürünler bozularak kullanılmaz hale gelir. Buda kullanıcının maddi kayıplar yaşayarak zarar etmesine neden olur.

Soğuk Hava Deposu Kullanımı

Soğuk hava deposu kurulmadan önce saklanacak ürünün türü, stok miktarı, giriş çıkış yoğunluğu gibi etkiler hesaplanarak proje oluşturulmalıdır. Soğuk hava kapıları kullanıldığı zaman hava kaçağı minimuma indirilmelidir. Ürünler muhafaza edilirden kapının hava alması ya da arızalı olması içerdeki ürünlerin kısa sürede bozulmasına neden olur. Bu nedenle kapı kullanımına dikkat edilmelidir. Soğuk hava içerisinde nem kontrolü sürekli olarak sağlanmalıdır. Ürünlerin ağırlığını kaybetmemesi, kararmaması, çürümesi ve bozulması gibi durumlar bu sayede ortadan kaldırılır. Saklanacak ürüne göre ideal nem oranı bilinerek muhafaza edilmelidir. Soğuk depo rafları kullanılarak oda içerisinde bulunan ürünler iklim özelliklerine göre saklanmalıdır. Soğuk havanın deponun tüm yüzeyine eşit bir şekilde yayılması adına endüstriyel soğutma cihazları kullanılmalıdır. Ürünlerin hava engellemeyecek şekilde dizilmesi de soğuk hava depolarında kullanışlı bir şekilde ürün muhafaza etmeyi sağlar

Teknotek Soğutma Sistemi

Soğuk depolamada dikkat edilecek noktalar nelerdir bu konuda en önemli ayrıntılarından biri de teknotek soğutma sistemidir.  Bu alanda kullanılacak olan soğuk hava deposunun kullanışlı olması ve kaliteli üretiminin yapılmış olması depodan alınan verimi arttıracaktır. Teknotek soğutma olarak soğuk hava deposu çözümleri üreten firmalarla çalışmak gerekir. Endüstriyel soğutma cihazı nemlendirme sistemleri ve soğuk hava parçaları ile birlikte İhtiyaç olan tüm soğutma projeleri yapan firmaları tercih etmekte faya vardır. Soğuk hava deposu fiyatları ve projelendirmesi konusunda profesyonel destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizlere en iyi şekilde ürettiğimiz soğuk hava depolarımızı sunmaktan memnuniyet duyarız.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *